Important COVID-19 Travel Information
Help @NewYorkCity
Ticket Calendar

Saturday April 04

Minnesota

Apr 04 Sat

Minnesota

10:00PM
The Kings Hall at Avant Gardner

Thursday April 09

Kiana Lede

Apr 09 Thu

Kiana Lede

7:00PM
Le Poisson Rouge - NY

Thursday April 09

Gregory Stovetop

Apr 09 Thu

Gregory Stovetop

7:00PM
The Map Room at The Bowery Electric

Today

Final Child

Apr 10 Fri

Final Child

6:30PM
The Bowery Electric

Today

All Hallows Eve - Type O Negative Tribute

Apr 10 Fri

All Hallows Eve - Type O Negative Tribute

7:00PM
The Kingsland

Today

Maggie Rose & Them Vibes

Apr 10 Fri

Maggie Rose & Them Vibes

7:30PM
Knitting Factory Brooklyn

Today

Flawless Real Talk

Apr 10 Fri

Flawless Real Talk

8:00PM
S.O.B.S

Today

Amyra Leon

Apr 10 Fri

Amyra Leon

8:00PM
National Sawdust

Today

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

Apr 10 Fri

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

8:30PM
Iridium Jazz Club

Today

BrownstoneJAZZ Concert Series: Fish Fry & Open Mic

Apr 10 Fri

BrownstoneJAZZ Concert Series: Fish Fry & Open Mic

8:30PM
BrownstoneJAZZ

Today

Ladybread & Rise Twain

Apr 10 Fri

Ladybread & Rise Twain

8:30PM
The Bowery Electric

Today

Theophilus London

Apr 10 Fri

Theophilus London

9:00PM
Sony Hall

Today

Back To The Eighties Show: Jessie's Girl

Apr 10 Fri

Back To The Eighties Show: Jessie's Girl

9:00PM
Rumi Ballroom - NY

Today

All Star Stand Up Comedy

Apr 10 Fri

All Star Stand Up Comedy

9:45PM
Greenwich Village Comedy Club

Today

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

Apr 10 Fri

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

10:30PM
Iridium Jazz Club

Today

GO 90s: The Fresh Kids of Bel-Air

Apr 10 Fri

GO 90s: The Fresh Kids of Bel-Air

11:55PM
Le Poisson Rouge - NY

Saturday April 11

Eight is Never Enough

Apr 11 Sat

Eight is Never Enough

3:00PM
Red Room At Broadway Comedy Club

Saturday April 11

Tommy Cash

Apr 11 Sat

Tommy Cash

6:00PM
The Hall at Elsewhere

Saturday April 11

The Hollow Men

Apr 11 Sat

The Hollow Men

7:00PM
DROM

Saturday April 11

The Wall - Pink Floyd Tribute

Apr 11 Sat

The Wall - Pink Floyd Tribute

7:00PM
The Chance Theater - NY

Saturday April 11

Newcomers Club, Doctor Delia & Sideways Paving Co.

Apr 11 Sat

Newcomers Club, Doctor Delia & Sideways Paving Co.

7:00PM
The Bowery Electric

Saturday April 11

The Other Favorites

Apr 11 Sat

The Other Favorites

8:00PM
Knitting Factory Brooklyn

Saturday April 11

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

Apr 11 Sat

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

8:30PM
Iridium Jazz Club

Saturday April 11

BrownstoneJAZZ Concert Series: Fish Fry & Open Mic

Apr 11 Sat

BrownstoneJAZZ Concert Series: Fish Fry & Open Mic

8:30PM
BrownstoneJAZZ

Saturday April 11

All Star Stand Up Comedy

Apr 11 Sat

All Star Stand Up Comedy

8:30PM
Greenwich Village Comedy Club

Saturday April 11

Neon Indian

Apr 11 Sat

Neon Indian

9:00PM
Schimanski

Saturday April 11

Amine Edge & Dance

Apr 11 Sat

Amine Edge & Dance

10:00PM
Bogart House

Saturday April 11

Aimee Allen Quartet

Apr 11 Sat

Aimee Allen Quartet

10:00PM
Club Bonafide

Saturday April 11

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

Apr 11 Sat

Ethan Iverson All Star Quartet: Al Foster, Chris Potter & Ben Street

10:30PM
Iridium Jazz Club

Saturday April 11

Tritonal

Apr 11 Sat

Tritonal

11:00PM
Marquee New York

Sunday April 12

Blitzkid

Apr 12 Sun

Blitzkid

7:00PM
The Kingsland

Sunday April 12

The English Beat

Apr 12 Sun

The English Beat

7:00PM
Le Poisson Rouge - NY

Sunday April 12

The Lost Messiahs & Jellyfish Tango

Apr 12 Sun

The Lost Messiahs & Jellyfish Tango

7:00PM
The Bowery Electric

Sunday April 12

Mike Mains and The Branches

Apr 12 Sun

Mike Mains and The Branches

7:30PM
Rough Trade NYC

Sunday April 12

Sun and Rain

Apr 12 Sun

Sun and Rain

8:00PM
The Map Room at The Bowery Electric

Monday April 13

Broadway Sings Adele

Apr 13 Mon

Broadway Sings Adele

7:00PM
Le Poisson Rouge - NY

Monday April 13

Aliens, Fine Grain & The Unfortunatez

Apr 13 Mon

Aliens, Fine Grain & The Unfortunatez

7:00PM
The Bowery Electric

Monday April 13

Mipso

Apr 13 Mon

Mipso

7:30PM
Rockwood Music Hall - Stage 2

Monday April 13

Fog Lake

Apr 13 Mon

Fog Lake

8:00PM
Rough Trade NYC

Monday April 13

Young Man in a Hurry & Marinara

Apr 13 Mon

Young Man in a Hurry & Marinara

9:00PM
Mercury Lounge - NY

Tuesday April 14

Low Maintenance, Reed Stewart & KQ and The SoundTrip

Apr 14 Tue

Low Maintenance, Reed Stewart & KQ and The SoundTrip

7:00PM
The Map Room at The Bowery Electric

Tuesday April 14

Added Color & Paragnosis

Apr 14 Tue

Added Color & Paragnosis

7:00PM
Arlene's Grocery

Tuesday April 14

Tanner J. Royal & Prettier in Person

Apr 14 Tue

Tanner J. Royal & Prettier in Person

7:30PM
The Bowery Electric

Tuesday April 14

Mipso

Apr 14 Tue

Mipso

7:30PM
Rockwood Music Hall - Stage 2

Tuesday April 14

Margaret Glaspy & Kate Davis

Apr 14 Tue

Margaret Glaspy & Kate Davis

8:00PM
The Bell House

Tuesday April 14

Reverend Shawn Amos & The Brotherhood

Apr 14 Tue

Reverend Shawn Amos & The Brotherhood

8:00PM
Brooklyn Bowl - NY

Tuesday April 14

Marissa Mulder: I'll Follow The Sun - The Songs of John Lennon & Paul McCartney

Apr 14 Tue

Marissa Mulder: I'll Follow The Sun - The Songs of John Lennon & Paul McCartney

8:30PM
Iridium Jazz Club

Wednesday April 15

Daisychain & Wild Yawp

Apr 15 Wed

Daisychain & Wild Yawp

7:00PM
The Bowery Electric

Wednesday April 15

Strawberry Girls, Andres, Amarionette & Dwellings

Apr 15 Wed

Strawberry Girls, Andres, Amarionette & Dwellings

7:00PM
The Kingsland